20 Mart 2012 Salı

Konuşmalarını Bile Hazırlamıştım !


Fenerbahçe düşecekti. Öyle varsayarak yola koyulmuştuk...

Düşme kararının alındığı gün şöyle yazacaktım:

Tarihe mal olmuş ülkemizin en güzide kulüplerinden ebedi dostumuz ezeli rakibimiz Fenerbahçe olmadan bu yıl ligi oynamanın tarifsiz burukluğu içindeyiz.

Maalesef kişisel hırslarının kurbanı olan bazı yöneticilerin cezasını hiç suçu olmayan taraftarlar  ve asırlık bir camia çekiyor. Şeriatın kestiği parmak acımaz demekten ve yüce Türk adeletine saygı göstermekten başka çaremiz yok.

Fenerbahçe kulübünün, adil oyun içinde olmayan bazı kişileri süratli bir şekilde ihraç yoluyla temizlemesini ve taraftarının etik futbol için gösterdiği örnek tavrı tarih yazacaktır.

Dileğimiz Fenerbahçe'nin en kısa sürede hak ettiği yere Süper Lig'e dönmesidir. Galatasaray kulübü olarak bu zor günlerinde Fenerbahçe camiasının maddi manevi yanında olduğumuzun bilinmesini isteriz.
..
..
Gazetelerde "Ünal Aysal, tüm yöneticileri toplayarak Fenerbahçe'nin düşmesi ile ilgili tek kelime etmeyin, rakibimizi incitmeyin. Aksini yapanı yönetimden istifa etmiş sayarım dedi"  haberlerini yaptırmak 1-2 telefona bakardı...
..
Ligden düşen Fenerbahçe'nin Türkiye Kupasında Bank Asya temsilcileri yerine Süper Lig takımları arasında sayılması için mücadele verecektim.

Fenerbahçe'nin lige çıktığı gün yeni başkanı Mehmet Ali bey'i ilk ben kutlayacaktım."Hoş geldiniz ! Vallahi sizsiz ligin hiç tadı yok" diyecektim.

Fikstür çekiminde "ilk olarak Fenerbahçe kura çeksin" diyecektim...Külüpler birliği seçimlerinde "Fenerbahçe 2.başkanını seçelim" önerisi benden gelecekti.
..
Şampiyonlar ligi ilk maçımıza Mehmet Ali Bey'i de davet edecektim.

Mehmet Ali Bey'in Milan Baros'a talip olması üzerine "Ebedi dostumuz Fenerbahçe'nin zor durumunda yardım etmek vazifemizdir" diyecek bonservis istemeyecektim...

Ne oldu, Nerede hata yaptım ?

Geride Kimse Kalmayacak, Olmayan suça ceza kabul edilmeyecek

1 yorum:

ceyhun dedi ki...

bunlar ''Allah bir'' dese inanmamak gerekir.
Malum 1911'de 7 kişi ile 7-0 yendik derler,rekabette en farklı galibiyet bizim derler,o zamanda futbol 1 top-2 kale ile oynanırdı derler,koreografisini bile yaparlar,ama bizim 27 şampiyonluğumuz var 59 onceside sayılmalı dediğimizde yaygarayı kopartırlar.Dansözlük ve entrika ruhlarına işlemiş...