16 Kasım 2011 Çarşamba

36.Hafta

İddianame ne zaman açıklanacak, içinde neler olacak ?

Merak edilen bu sorunun cevabı henüz yok ama bilen çok !

Süreç başladığında 12 Takım düşer derken ,bu sayı sonra 6’ya indi sonra da 3’e…Sürekli yarıya iniyor demeyin…Şimdi teke indi bile ! Nasıl mı ?


Uzman(!) kişilere göre Beşiktaş Kupa’da manipülasyon yapmış, sonrasında kupasını da iade etmiş...Yani bu önemli duruş(!) sonucu kendi kendini aklamış…Nefis !


Trabzonspor teşvik vermeye teşebbüs etmiş, iş olmamış, Trabzon’da vazgeçmiş.

Yani şöyle bir muhabbet olmuş…”sizin maça teşvik vereceğiz-Yok abi kabul edemeyiz—Lütfen ama-Yok kesin olmaz-Peki pişmanım vazgeçtim, unutalım bunları” Bu durumda Trabzon’a ceza verilemez tabi, yerine Şampiyonluk kupasını vermek gerek !

Ulema Eskişehir ve Sivas’ında ceza almayacağını söylüyor…Peki !

İlginç takım Mersin idman Yurdu…En baştan beri “Abi Mersin kesin düşer” deniyor ama niye, ne yapmışlar bilen yok… Mersin cephesinin de siyasi defans hattı güçlü ! Malzemeci,geçen yılki masör falan birine ihale yüklenir ve koskoca Mersin’e mal edilemez !

Üzgünüm ama bu durumda sadece Fenerbahçe ceza alacak gibi duruyor ! Kendi kendine şike yapan takım olarak bir ilki daha başaracak gibi duruyoruz !

Her ne kadar “Fenerbahçe taraftarı gerçeklerle yüzleşsin” tavsiyesini yapan ısmarlama gazeteciler olsa da futbol camiasının kapalı kapılar ardında “aman abi Fener’i düşürmeyin,ölürüz biteriz” diye yalvarmalarını bilmeyen de yok…

“Fenerbahçe büyük camia, bir iki yöneticinin yaptığı hatalar camiaya mal edilemez” diyerek “ver kurtul” formüllerini üretenlere cevabını camia Topuk Yaylasında, Bağdat Caddesi’nde, Metris Konvoyunda , Kongrede verdi : Yemezler !

Maçları seyrettik, Fenerbahçe’ye aslan kesilenlerin Trabzon karşısına bezgin ishal kedi gibi çıktıklarını gördük bu bir. İkincisi “yayın yasağı” gelince bazı kulüplere ait telefon konuşmalarının yayınlanmadığını da biliyoruz…Duyduk ki bu kayıtlar silinmişler, kaybolmuş falan ama …Yemezler !

Deliller ve gerçekler yerine gazete manşetlerinin süreci belirlediği 4 ay geçti…

Emin olun “vay vay vay,şikenin yeni belgeleri…Fenerbahçe bitkisel hayata girdi…ve şike Kare kare belgelendi” gibi yeni manşetler hazır… Adı açıklanmayan gizli tanıklara, Fenerbahçe muhalefeti (!) ‘nin birleştirici mesajlarına da Fenerbahçeliler hazır olmalı !

Net, iddialar çok ağır olur .

TFF “sezon sonu dememiştik, sene sonu demiştik, pıromtır hatası” falan der…
Puan silme veya diğer takımlara puan ekleme kararları bile alınabilir…

#dahayenibasliyor

36.Haftaya hoş geldiniz !

37. haftaya girerken de lider değişmez…

3 yorum:

Tamer dedi ki...

17 Takımı da şike şike yenip şampiyon olan,
ancak 30 yıldır kupadaki rakibine parası yetmeyen takıma FENERBAHÇE denir.

samael dedi ki...

Yıkamazlar...

deddaq dedi ki...

Eger FB yle sikeci diye dalga gececeksen o zaman yanlis anonsla sampiyon kutlamasiyla 30 senedir turkiye kupasi alamamasiyla dalga gecemezsin. Yok onlarla dalga geciceksen bi de utanmadan sikeci diyemezsin. Bu kadar basit.