22 Mayıs 2010 Cumartesi

BEN HER SEVİNCİMİ SANA SARILARAK YAŞADIM ACIMI DA SENİN GÖLGENDE DİNDİRECEĞİMBir haftadır Avrupa sıralamasında 4. ve 5. liği paylaşan büyüklükleri kendinden menkul 2 takım taraftarı ağzından köpükler saçarak 2 kupada da final oynayan Fenerbahçe taraftarı ile dalga geçmeye çalışıyor. Kendi durumlarını bile görmeden Fenerbahçe'ye saldırmalarının nedeni olsa olsa kuyruk acısıdır. Ne de olsa birinin elinden Süper Kupayı aldık diğerine 2 maçta toplam 4 gol attık ve her ikisini de şampiyonluk yolunda ezip geçtik.
Galatasaray'ı evinde yenip şampiyonluk potasına girdiğimizden bu yana Ülkenin üçte ikisi bukalemun gibi renk değiştirdi. bir hafta sarı kırmızı oldular kayserinin gölgesine sığındılar olmadı, öbür hafta kırmızı siyahtan medet umdular,diğerinde lacivert beyazdan. Az kalsın bir ara sarı lacivert olacaklardı ama Ankaragücü'nün rengi yeşil beyaza çalmıştı da Sarı-Lacivert onurunu korudu. Kupa maçında kendi takımlarını düşünmeden bordo maviydiler, Kupayı trabzon aldı, Avrupa liginde onları bir sıra geri kaydırdı ama onlar çoktan elenip gittikleri kupada Finalde kaybeden Fenerbahçe taraftarının peşindeydiler.
Pazar gecesi tabi ki bordo maviydiler. Maç berabere bitti. Şampiyon Bursaspor oldu.
Peki oldu da ne oldu kaybeden Fenerbahçe mi oldu?
Onun paçasından çekmek için renkden renge girenler, kül bulutu dağıldığında aynada kendilerini görecekler. Yeni Avrupa ligi için yaz ortasında 2., 3. ön elemeleri oynarken, yine kaybedenin kendileri olduğunu anlayacaklar.
Pazar gecesi Fenerbahçe 1 şampiyonluk kaybetti. Doğrudur ama onurunu kaybetmedi. Taraftarı renkten renge girmedi, Son 10 maçın 9'unda kazanan oldu. 9 hafta boyunca kendi adına sevindi, son hafta kendi adına üzüldü. Her zaman olduğu gibi sarıldığı bayrak tek olacak. Sevincinde olduğu gibi acısını da onun gölgesine sığınarak yaşayacak. Futbol'da kaybettiğinin acısını mayıs ayı boyunca kazandığı onlarca şampiyonluk kupasının ışıltısında azaltacak. Bilecek ki bu ülkede tek büyük var o da FENERBAHÇE. Gidecek kombinesini alacak, Feneriumları talan edecek. Bilenecek.. Hırslanacak, bir sonraki sezon daha da güçlenerek yine 17'sinin de karşısına dikilecek..
Atena'nın gayda eşliğinde söylediği marşta olduğu gibi

Tek başına
yıkılmadan
Kıyamete kadar

Hiç yorum yok: